Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Biga Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu

Yüksekokulumuz İlk Mezunlarını Uğurladı

Yüksekokulumuzun ilk mezunlarını verdiği ve Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile birlikte gerçekleştirilen 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, öğrencilerimizin ve velilerinin geniş katılımıyla 21 Haziran 2017 Çarşamba günü Prof. Dr. Ramazan Aydın yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Tören, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Yücel Acer’in de katıldığı öğretim üyelerinin kortej yürüyüşü ile başladı. Ardından tüm mezun öğrencilerimiz bu yürüyüşe eşlik ettiler. Kortej yürüyüşünün ardından öğretim üyelerimiz ve konuk olarak katılan velilerimizin tören alanında yerini alması ile birlikte mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Biga İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Mezun öğrencileri adına Fakülte Birincisi Sayın Özge Şen ve Yüksekokulumuz mezun öğrencileri adına Yüksekokul Birincimiz Esra Çimen, konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıktılar.

Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Nazan Yelkikalan ve Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Gümüş, mezuniyet konuşmalarını gerçekleştirerek mezun öğrencileri tebrik ettiler.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yücel Acer, hem dereceye giren öğrencilerimize hediyelerini takdim etmek hem de konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıktılar.  Acer, ÇOMÜ'nün giderek daha fazla tercih edilen üniversiteler arasına girdiğini belirterek, Üniversitemizin, Türkiye'de mevcut 180'e yakın üniversite içerisinde en büyük 20 Üniversite arasına girdiğini ifade etti.

Tören’e Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider ve Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ta katıldılar. Biga iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi üçüncüsü olan Şeyda Sezek ve Yüksekokulumuz üçüncüsü Nebahat Üstünyer, diploma ve hediyelerini Biga Belediye Başkanı Sayın İsmail Işık’tan alırken, Biga İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi ikincisi Gaye Sanatcı ve Yüksekokulumuz ikincisi Demet Acar diploma ve hediyelerini AK Parti Çanakkale Milletvekili Sayın Ayhan Gider’in elinden ve son olarak fakülte birincisi Özge Şen ve Yüksekokul birincisi Esra Çimen ise diploma ve hediyelerini  Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan’ın elinden aldılar. Sonrasında fakülte ve yüksekokul birincileri isimlerinin yazılı olduğu plakaları mezuniyet kütüğüne çaktılar.

Tören bölümlerinde derece yapan öğrencilere bölüm başkanları tarafından diploma ve hediyelerinin takdim etmesi ile devam etti. Yüksekokulumuz Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik Bölümü’nü derece ile bitiren bölüm birincisi Esra Çimen, bölüm ikincisi Demet Acar ve bölüm üçüncüsü Nebahat Üstünyer’e  belge ve hediyelerini, Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selahattin Kanten takdim etti.

Mezuniyet Töreni, öğrencilerimize diplomalarının dağıtılması ve tüm mezunların coşkuyla keplerini gökyüzüne fırlatmasıyla son buldu.